Із літопису клубу

 Польща – Америка. Діалог Культур

22 квітня 2010 року у секторі літератури іноземними мовами Херсонської обласної бібліотеки для дітей відбулось спільне засідання польського клубу «Пшиязнь» та англійського клубу English Club. Серед присутніх були завсідники обох клубів, а також відвідувачі бібліотеки, кому було цікаво дізнатись більше про такі країни, як Польща та Сполучені Штати Америки.
Зустріч мала назву «Діалог культур» та проходила у формі діалогу між ведучими – президентом польського клубу Жойа Оленою В’ячеславівною та волонтером Корпусу Миру США Деборою Горофало. Присутні умовно гортали сумні та веселі сторінки історії, із зацікавленістю слухали факти про причини еміграції польського народу до Сполучених Штатів, дізналися, в яких містах та за яких умов поляки мешкають зараз, як дотримуються національних традицій та бережуть свою історичну спадщину. Розповідь супроводжувалась відео та фотоматеріалами, що зробило її наочнішою та яскравішою. Учасники заходу мали змогу порівняти традиції святкування визначних свят в обох країнах (Дня Подяки, Дня Незалежності та Дня Конституції, Різдва та Великодня тощо). Наостанок усі насолодилися мелодійними піснями з національним колоритом кожної країни. Загалом, захід викликав захоплення та збагатив учасників знаннями про культуру та традиції польського та американського народів.

"Романтика... Трагедія... Музика"

У 2010 році увесь музичний, та й не тільки, світ відзначав 200-ту річницю від дня народження віртуозного композитора й піаніста, поляка зі світовою славою Фредеріка Франтішека Шопена (1810-1849).
Його роковини є визначною подією культури, яку не могла обійти увагою і Херсонська обласна бібліотека для дітей.
У секторі літератури іноземними мовами було проведено відкрите засідання польського клубу «Пшиязнь», присвячене ювілею композитора, під назвою  “Романтика… Трагедія… Музика…” 
По-справжньому оцінити дивовижний і чарівний світ музики Шопена змогли учні Херсонського ліцею журналістики, економіки та правознавства, члени польського клубу, які були присутні під час проведення заходу. Спеціально запрошеними гостями  були викладач англійської та польської мов ЗОШ№16 Херсонської міської ради Марина Олександрівна Жойа і лауреат всеукраїнських та міжнародних конкурсів піаністів, солістка камерного оркестру «Гілея», студентка ІІ курсу Херсонського музичного училища Вікторія Карпенко та її педагог Галина Іванівна Осадча.
 Відкриття клубу

Польський клуб у Херсонській обласній бібліотеці для дітей було створено в 2006 році.
17 лютого відбулась його офіційна презентація, за участю пані Атети Сондей, в. о. Генерального Консула Республіки Польща в Одесі, керівництва та творчих колективів Херсонського обласного польського товариства "Полонія".
   
Ось кілька фото із архівів клубу, зроблених під час презентації: